Co potřebují děti do MŠ

Oblečení ve třídě: děti se ve své hře nejlépe cítí v pohodlném oblečení (bavlněné tričko, hrací kalhoty, zástěrky či velká trička na vv činnost). Dětem dejte bačkory s pevnou patou, zdravotně nezávadnou! Mějte v kapsáři, či v tašce vždy dostatek náhradního oblečení. Minimálně 1 kompletní náhradní oblečení, spodního prádla raději více kusů. Do třídy nejsou potřebné punčocháčky s tepláčky. Ideální jsou ponožky a tepláky, či legíny. Potřebujeme cvičit i plosku a klenbu nohy a to se cvičí naboso (punčocháče kloužou a cvičení ve spodním prádle není úplně nejlepší).
 
Oblečení na odpočinek: pyžamko, případně i spací tenké ponožky dle potřeby dítěte.
 
Pobyt venku ZIMA: nepromokavé oblečení přiměřeané počasí, teplejší nepromokavou obuv, čepici, šálu. Rukavice prosíme připevnit na gumu a provléct rukávy.
 
Pobyt venku JARO + PODZIM: pohodlné sportovní oblečení přiměřené aktuálnímu počasí, pláštěnku, holinky, tenisky na suchý zip, kšiltovku nebo klobouček, v horkých dnech nezapomeňte na tričko, kraťasy, sluneční brýle a namazat dítě opalovacím krémem, případně ho přibalit s sebou.
 
Pitný režim: Každé dítě si na začátku školního roku přinese svůj plastový, zespodu podepsaný, kelímek.
 
Všechny věci musí být označené i obuv musí být podepsaná!
 
Svým dětem při nástupu do školky pomůžete tím, že jim dáte takové oblečení, které z větší části zvládnou samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit.