Projekty školky

 

  • Špačkoš

 
I jeden malý zbytek pastelky, odhozený do správného koše, může přinést mnoho dobrého...
V terapeutických dílnách z nich vznikají jedinečná a velice cenná díla. Následná dražba vytvořených děl získává zdroje pro Českou olympijskou nadaci, která podporuje sportující děti. Pomyslný kruh se tak uzavírá a dětmi vytříděný špaček ve výsledku pomáhá opět dětem.
Špačkoš - Recyklujeme pastelky!
  • KuliFerdova mateřská škola

kuliferda.raabe.cz/

Při učení používáme pracovní sešity KuliFerda, které pomáhají při rozvíjení školní zralosti předškoláků.

  • Recyklohraní

www.recyklohrani.cz/cs/

V rámci tohoto projektu máme ve školce, vlevo od vstupních dveří, umístěn KONTEJNER NA POUŽITÉ BATERIE, ELEKTROZAŘÍZENÍ A PRÁZDNÉ TONERY DO TISKÁREN. Za nasbírané věci získáme body, za které si potom budeme moct objednat zajímavé hračky, hry, knihy, pomůcky apod.

Věříme, že nám pomůžete recyklovat a přispívat tak k lepšímu životnímu prostředí.

  • Celé Česko čte dětem

celeceskoctedetem.cz/

Chceme vytvářet pozitivní vztah dětí ke knihám, vzbuzovat zájem o prohlížení a "čtení" knih, a proto jsme se zapojily do celostátní kampaně Celé Česko čte dětem. V obou třídách naší mateřské školy jsme vytvořily čtenářský koutek pro děti. V něm si můžou děti nejen prohlížet a číst knihy, ale mohou si také zahrát divadlo nebo deskové hry.
 
V rámci této kampaně jsme se nechaly inspirovat aktivitou babička a dědeček do školky a nazvaly ji "Křeslo pro hosta". Tuto aktivitu nám zašťituje PhDr. Veronika Laufková, PhD., pedagožka a odbornice na dětskou literaturu z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, která nás přišla 19. září 2018 osobně navštívit. V rámci projektu nám darovala do našich nových čtenářských koutků dvě knížky. Dětem ze třídy Myšek věnovala knihu Papuchalk Petr, dětem ze třídy Veverek věnovala knížku Gruffalo. 
 
 
  • Zdravá 5

 

Zdravý životní styl a zdravé stravovací návyky získáváme díky celorebublikovému vzdělávacímu programu Zdravá 5. Zábavnou a interaktivní formou nás lektorka Zdravé 5 seznamuje se zásadami zdravého stravování. Díky Nadačnímu fondu Albert je tento vzdělávací program poskytován zdarma.